4 C
Скопје

Tag : ракометен тренер

Ракомет Спорт

Трагедија во Хрватска: Почина легендарниот ракометар Златко Сарачевиќ

Слободен печат
Ракометна Хрватска е во тага, легендарниот Златко Сарачевиќ почина на 60-годишна воздраст по натпреварот на неговиот тим Подравка вегета и Локомотива. Сарачевиќ починал откако лекарите...
Ракомет Спорт

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат
Неговото заминување добар дел од медиумите во регионот го поврзаа со враќањето на Михајло Михајловски на челната позиција во Вардар, по што се шпекулираше дека...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Разговор со Александра Џамтоска, ракометен тренер: Талентирани деца поради амбициозните родители не продолжиле со спорт

Јасмина Кантарџиева Димков
Александра Џамтоска, родена во Скопје, е дипломирана професорка по одделенска настава, во моментов вработена како наставник во продолжен престој во О.У. Кочо Рацин во с....