• пцовки

Трамп со пцовка се закани на Иран (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп во петокот на емисија на радио употреби пцовки зборувајќи за Иран, пренесува Си-Ен-Ен. Трамп се јави во емисија на конзервативниот коментатор Раш Лимбо и зборуваше за иранската поддршка за групи кои САД ги прогласи терористички и одлуката да се повлече од нуклеарниот договор со Иран. Трамп рекол: „Иран го знае …

Трамп со пцовка се закани на Иран (ВИДЕО) Read More »