4 C
Скопје

Tag : пса

Вести Свет

Ново окрупнување на светскиот автомобилски пазар: ЕУ одобри спојување на Фиат Крајслер и француската ПСА

Слободен печат
Европската Комисија (ЕК) денеска условно одобри спојување на италијанско-американскиот автомобилски гигант „Фиат Крајслер” со француската ПСА, матичната компанија на „Пежо”, „Ситроен” и „Опел”, во вредност...
Автомагазин Магазин

Со спојување на ПСА и Фиат Крајслер се формира европска автомобилска мега-компанија

Слободен печат
Надзорниот одбор на ПСА одобри договор за спојување со Фиат Крајслер, отворајќи пат за формирање европска автомобилска мегакомпанија, јавија западни медиуми повикувајќи се на извори....