15.8 C
Скопје

Tag : променливо

Вести Македонија Слајдер

Облачно со температура од 7 до 13 степени

МИА Агенција
Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13...
Вести Македонија

Облачно време со повремени локални врнежи

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне. Во текот на денот облачноста ќе се намалува, информира Управата за хидрометеоролошки...
Вести Македонија

Променливо време со повремен дожд и ветер

Слободен печат
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во текот на денот во западните делови со повремен дожд. Во вечерните и ноќните часови врнежите ќе се...