15.8 C
Скопје

Tag : проходи

Вести Економија Свет

Амазон во четвртиот квартал со најголеми приходи досега

Слободен печат
Американскиот гигант во онлајн трговијата Амазон оствари во четвртото тромесечие минатата година најголем квартален приход досега, кој првпат ја надмина границата од 100 милијарди долари....
Вести Свет

Фајзер за оваа година предвидува приходи до  61,4 милијарди долари

Слободен печат
Американската фармацевтска компанија Фајзер годинава очекува приход од околу 15 милијарди долари од продажбата на вакцината против Ковид-19, јави Си-Ен-Би-Си. Вакцината против коронавирусот на Фајзер,...