13 C
Скопје

Tag : продукти

Вести Економија

Индексот на цената на основните прехрамбени производи порасна за 2,4 отсто

Слободен печат
По остриот пад предизвикан од пандемијата на коронавирус цената на храната во светот се стабилизира и покажува благо покачување соопшти денеска Агенцијата за храна и земјоделство при...
Вести Македонија

Донација од прехранбени продукти во Босилово од семејството Заеви

Слободен печат
Двесте пакети со прехранбени продукти денес донираше семејството Заеви во општина Босилово. Донацијата беше примена од страна на Општинскиот кризен штаб и преку него ќе...
Вести Македонија

МТСП: Формирани мобилни тимови на Црвен крст за набавка на неопходни продукти за лица во самоизолација

Слободен печат
Формирани се мобилни тимови на Црвениот крст чија задача е да вршат неопходна набавка на прехранбени производи, лекови и средства за лична хигиена за лицата...
Вести Свет

Коронавирусот ја зголеми продажбата во италијанските маркети за 73 отсто

Слободен печат
Продажбата во големите трговски синџири во северна Италија во неделата се зголеми за 73 проценти во споредба со истиот датум минатата година, бидејќи граѓаните почнаа...
Вести Регион

Потпретседателот на косовската влада бара укинување на таксите за српските продукти

Слободен печат
Потпретседателот на косовската влада, Авдулах Хоти изјави дека владата треба да ги укине таксите кон српските продукти и да седне на масата на дијалог. –...
Здравје Магазин

Овие 10 намирници ги чистат артериите!

Слободен Печат
За да го заштитите срцето, некогаш не ви требаат лекови, туку вистинска храна. Затоа чувајте го со секој залак од овие топ 10 намирници кои...
Вести Економија

Раст на прометот со храна, пијалаци и тутун, намалување со автомобилски горива

Слободен печат
Раст на прометот од 5,6 отсто номинално и 3,6 отсто реално е забележано во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун во август годинава...