Tag : пробиштип

Вести Избори 2020

Јанушев: Aко народот застане на страната на правдата, тогаш секоја битка може да се победи

Слободен печат
Носителот на листата во изборната единица 3, Игор Јанушев на денешната средба со граѓаните на Општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не...
Вести Македонија

Гласен Текстилец: Конфекција во Пробиштип затворена поради нови случаи на Ковид-19

Слободен печат
Поради новите случаи на коронавирусот, една пробиштипска конфекција од вчера е затворена, а работниците се испратени на колективен годишен одмор, информира Кристина Ампева од НВО...
Вести Македонија

Макрадули: Планот за чист воздух е план кој овозможува еколошка заштита и економска заштеда

Слободен печат
Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули денеска беше во посета на институциите во Општина Пробиштип кои добија средства по повикот од Програмата...
Вести Македонија

Две лица вработени во детска градинка во Пробиштип позитивни на коронавирусот

Слободен печат
Пробиштип има три активни случаи на коронавирус. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов денеска информираше дека на седница на Општинскиот кризен штаб е разговарано токму...
Вести Македонија Слајдер

Анастасов: Во Пробиштип имаме два случаи на Ковид-19, се почитуваат препораките без никаков проблем

Слободен печат
-Овој Велигден ќе го поминиме дома, се надевам дека и граѓаните ќе ги испочитуваат мерките од владата. И во оваа вонредна состојба пробиштипјани се генерално...
Вести Македонија

Во Пробиштип регистриран втор случај на лице заразено со Ковид-19

Слободен печат
Регистриран е вториот случај на заразено лице со корона вирусот во општина Пробиштип. Лицето не било во контакт со лица коишто се во самоизолација од...
Вести Македонија

Прв случај на позитивен на коронавирус во Пробиштип

Во Пробиштип е регистриран прв случај на лице носител на Ковид 19, информираше денеска градоначалникот на Драган Анастасов. Тој апелира граѓаните да не креваат паника...
Вести Македонија

Пробиштип со нови мерки за граѓаните

Слободен печат
Стручно оперативната група на Општина Пробиштип  донесе заклучок за издавање на дозволи на економските оператори, кои ќе добиваат електронски нарачки. Градоначалникот на општина Пробиштип, Драган Анастасов...
Хроника

Пријава за двајца насилници од Пробиштип

Двајца жители на Пробиштип од полицијата заработија кривични пријави за сторено кривично  дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“. Станува збор за...
Хроника

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип и побегнал

Слободен печат
Петгодишно девојче од Пробиштип е повредено откако во неа удрило патничко возило марка „пежо”, со непознати регистарски ознаки, по што возилото го напуштило местото. Како...