15 C
Скопје

Tag : пристаниште

Вести Регион Слајдер

Богат плен на пристаништето во Пиреја: Во контејнер со банани од Еквадор, пронајдени и 100 килограми кокаин

Слободен печат
На атинското пристаниште во Пиреја, во внатрешност на контејнер полн со банани, биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен во 90 пакувања, објавија грчките...
Вести Македонија Слајдер

Азески до Заев и Михалос: Да се обезбеди непречено одвивање на товарниот сообраќај и транспорт кон Солунското пристаниште

Слободен печат
Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески упати апел до премиерот Зоран Заев и до претседателот на Унијата на грчките комори, Константинос Михалос –...
Вести Свет

ВИДЕО: Спасувачки брод со 422 мигранти меѓу кои има и позитивни на ковид-19 се закотви на пристаниште во Сицилија

И.И.
Хуманитарниот брод „Океански Викинг“ (Ocean Viking) со 422 мигранти доби дозвола да се закотви на сицилијанското пристаниште и да се симне од мигрантите спасени покрај...
Вести Свет

Француската граница се подотвори, возилата се придвижија: Контролните пунктови во Довер почнаа да пропушаат камиони

Слободен печат
Камионите почнаа да ги минуваат контролните пунктови во англиското пристаниште Довер и преку Ла Манш кон француското пристаниште Кале, откако Франција делумно ги отвори своите...
Вести Економија Слајдер

Нов бизнис прозорец кон светот за националната економија: Индонезија отвори пристаниште од три милијарди долари

Слободен печат
Претседателот на Индонезија, Јоко Видодо денеска го отвори пристаништето Патимбан на Западна Јава, истакнувајќи дека ќе има стратешка улога во зајакнување на националната економија што...
Вести Свет

Богат „лов“ на парагвајската полиција: Запленет кокаин вреден пола милијарда долари

Слободен печат
Парагвајската полиција откри и заплени околу 2,3 тони кокаин во пристаништето Терпорт, на брод што пловел кон Израел. Дрогата вредна околу 500 милиони долари била...
Вести Свет Слајдер

Либан се обрати до Интерпол во врска со експлозијата во Бејрут: Издадени потерници по двајца Руси

Слободен печат
Главниот истражител за причините за разорната експлозија што се случи во август во пристаништето во Бејрут денеска издаде две потерници по капетанот и сопственикот на...
Вести Свет

Богат „лов“ на британската полиција: Запленет тон кокаин од „А“ класа во вредност од 128 милиони долари

Слободен печат
Британската полиција заплени околу еден тон кокаин, скриен во гајби со овошје од Јужна Америка, при што уапси двајца мажи, јавија денеска полициските власти. Вредноста...
Вести Свет Слајдер

Голем пожар на пристаништето во Бејрут: Гори складиште со масло и гуми (ВИДЕО)

Слободен печат
Пожар изби во складиште за масло и гуми во бесцаринската зона на пристаништето во Бејрут, стои во пораката на либанската војска на Твитер. Гасењето на...
Вести Свет

Чудо во Бејрут: Работник од пристаништето спасен 30 часа по експлозијата (ФОТО)

Слободен печат
Работникот од пристаништето во Бејрут, Амин ал Захед е пронајден жив 30 часа по смртносната експлозија која го разори градот. Ал Захед е пронајден во...