Tag : приоритет

Вести Македонија Слајдер

ДУИ: Јавното здравје е натпартиски приоритет

Слободен печат
Изборите и кампањата се последни во агендата на нашите приоритети, затоа што сите наши човечки, интелектуални и институционални капацитети ги ставивме на располагање на победа...
Вести Свет

ЕУ става приоритет на климатските активности, сака да стане глобален лидер во борбата против глобалното затоплување

Слободен печат
Климатските активности ќе биде во срцето на дипломатијата на Европската Унија, заклучија министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ на вчерашниот состанок. Во...
Вести Македонија

Владата ги утврди проектите кои се поставени како приоритет за полошкиот регион

Слободен печат
Инфраструктурните проекти во патната мрежа, во образовните институции, како и проектите за водоснабдување, канализационите системи и депониите за обработка на отпадот, се дел од приоритетите...
Вести Свет

Кралицата Елизабета: Приоритет на британската влада е да ја напушти ЕУ до 31 октомври

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора денеска изјави дека приоритет на британската влада е да ја напушти Европската Унија до 31 октомври. Зборувајќи пред парламентот, кој ја утврдува...
Вести Економија

Сугарески: Започнавме со проектирање за изградба на експресен пат Битола – граничен премин Меџитлија

Слободен печат
Развојот на Пелагонискиот регион е многу значаен за целата држава и заради тоа во овој момент инвестираме преку 18 милиони евра во рехабилитација на патиштата. Периодов...