Љубовната приказна зад солзите: Зошто принцезата Шарлин е „најтажната принцеза на светот“?

Таа е неверојатна поранешна олимписка пливачка, а тој син на холивудската икона Грејс Кели, роден во кралско семејство – на хартија, бракот на Шарлин Витсток и принцот Алберт од Монако беше потенцијал за љубовна приказна од бајките. Но, уште од нивната свадба вредна 53 милиони фунти пред 10 години – опишана во тоа време како …

Љубовната приказна зад солзите: Зошто принцезата Шарлин е „најтажната принцеза на светот“? Read More »