Tag : примислав димовски

Останатo Спорт

Поради коронавирусот се одложува „Златен Гонг 2020“

Слободен печат
Управниот одбор на боксерската федерација на Македонија донесе одлука да го одложи одржувањето на „Златен Гонг 2020“ поради пандемијата на коронавирусот. Оваа година традиционално во...
Останатo Спорт

Македонскиот олимписки комитет го смени името и статутот

Слободен печат
Од денеска со одлука на Собранието на спортската организација, сменето е името на Македонскиот олимписки комитет, и сега се вика Олимписки комитет на Северна Македонија...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Командантот на алфите Димовски: Подготвен сум да го вратам секој денар кој не сум го заработил

Слободен печат
Откако се најде на листата на лица ангажирани од СЈО на кои им се исплатени хонорари, се огласи командантот на полициската единица алфи. Тој на...