20 C
Скопје

Tag : прехрамбени

Вести Економија

Индексот на цената на основните прехрамбени производи порасна за 2,4 отсто

Слободен печат
По остриот пад предизвикан од пандемијата на коронавирус цената на храната во светот се стабилизира и покажува благо покачување соопшти денеска Агенцијата за храна и земјоделство при...
Вести Економија

Раст на трговијата на мало во февруари годинава

Слободен печат
Според статистиките на Државниот завод за статистика во февруари годинава споредено со истиот период минатата година трговијата на мало, забележала пораст особено во трговијата со храна,...