20.8 C
Скопје

Tag : Посредништво

Вести Македонија Слајдер

Состанок меѓу тутунарите и откупувачите во петок: МЗШВ ќе посредува за изнаоѓање на решение

Слободен печат
За в петок е закажан состанок на незадоволните тутунари со откупувачите, а ќе посредува Министерството за земјоделство за да се најде решение за проблемите и...