6 C
Скопје

Tag : посни рецепти

Магазин Магазин слајдер Храна

Шеф Бранко Попоски ни носи од Вевчани три посни рецепти за мерак

Слободен печат
Шеф Бранко Попоски од преубавото Вевчани, познат и како „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“), за читателите на „Слободен печат“ припреми три посни рецепти за...
Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со посен, здрав и превкусен чоколаден пудинг со просо

СП.
Потребни состојки: Пола шоља просо 2 шољи вода 1 банана 70 грама урми 4 лажици какао 4 лажици маџун 20 грама растопено чоколадо Начин на...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чизкејк Торти со Лимон и Боровинки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...