24.8 C
Скопје

Tag : ПМГЏЕЗ

Вести Култура

ПМГЏЕЗ со три концерти во живо на македонска џез музика и современа класика

Слободен печат
ПМГЏЕЗ се враќа со серија концерти во живо, секако приспособени според реалните услови на пандемискиот живот, но со несмален ентузијазам и страст за презентирање квалитетна...
Вести Култура

Дробицки: Новиот фестивал ќе ја промовира македонската џез музика (ВИДЕО)

Слободен печат
Во организација на дискографската куќа ПМГЏЕЗ на 23 и 24 јули, во паркот кај Младинскиот културен центар во Скопје ќе биде одржаното првото издание на...