• питер наваро

Советник на Трамп ја обвини Кина дека испраќала туристи низ светот за да го шират вирусот

Советникот за економија на американскиот претседател Доналд Трамп, Питер Наваро ја обвини Кина дека два месеца го криела новиот коронавирус од светот, како и дека испраќала туристи од Вухан ширум светот за ширење на вирусот. – Вирусот се појави во провинцијата Вухан, нултиот пациент е откриен во ноември. Кинезите го криеја вирусот од светот зад …

Советник на Трамп ја обвини Кина дека испраќала туристи низ светот за да го шират вирусот Read More »