2 C
Скопје

Tag : пијан возач

Вести Регион Слајдер

ФОТО: Тешка сообраќајка на Истра, пијан возач усмрти жена

Маријана Митровска
Во сериозна сообраќајна несреќа што се случи на патот Пореч – Вишњан денес попладне, загина 70-годишна жена, соопшти полициската управа на Истра. Несреќата се случила...
Хроника

Исклучени од сообраќај пијан возач и две лица без возачка дозвола

Слободен печат
Во изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од сообраќај се исклучени еден возач затоа што управувал возило под дејство на алкохол, двајца возачи...
Хроника

Македонски камион се преврте во Бугарија

Камион со македонски таблички денеска се превртел на пат близу бугарскиот град Шумен. Патот е затворен за сообраќај, а полицијата врши увид. При алкотестирање на...