Tag : песимизам

Вести Економија

Основачот на СЕФ: Иако во изминатите 50 години е постигнат голем напредок, во светот владее претеран песимизам

Слободен печат
Клаус Шваб, основач на Светскиот економски форум (СЕФ), кој почнува денеска во Давос, оцени дека во светот владее претеран песимизам, иако во изминатите 50 години...
Еспресо Хороскоп

НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Слободен печат
Прочитајте кои хороскопски знаци тешко се носат со своите проблеми, без разлика дали се големи или мали....
Вести Економија

Најголем ПЕСИМИЗАМ меѓу германските компании

Слободен печат
Деловната доверба во Германија се влоши над очекувањата во август, „паѓајќи“ на најниско ниво од ноември 2012. година, покажаа резултатите од едно истражување. Индексот на...