• Палестинец

Израелските војници застрелаа Палестинец кој фрлал бомби врз автомобили

Израелските војници денеска застрелаа и убија Палестинец кој фрлаше бомби врз автомобили во близина на еврејската населба во окупираниот Западен брег, соопшти војската, пренесува Ројтерс Канцеларијата за врски на Палестина потврди дека човекот е убиен и дека друг Палестинец бил уапсен од војниците. Не даде повеќе детали. Војската на Твитер напиша дека двајцата осомничени фрлиле …

Израелските војници застрелаа Палестинец кој фрлал бомби врз автомобили Read More »