Tag : отстапување

Вести Ви Препорачуваме Регион

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Ѓукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

Слободен печат
Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, ги примил акредитациите од новиот косовски амбасадор во Подгорице Илбер Хисе. Ѓукановиќ за време на разговорот го истакнал „напредокот“...
Вести Македонија

Филипче: Нема отстапување од одлуката невакцинираните деца не се пуштаат во градинките

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче дека изјави дека нема отстапување од одлуката децата кои не се вакцинирани да не бидат примени во градинка. По неофицијалните...