20.8 C
Скопје

Tag : опсерваторија

Вести Свет

Цела недела гори во близина на Лос Анџелес, во опасност познатата опсерваторија (ФОТО)

Слободен печат
Пожарникарите вчера едвај успеаја да го држат под контрола пожарот кој повеќе од недела дена гори во околината на Лос Анџелес и и се заканува...
Вести Македонија

Почувствувам земјотрес во југозападните делови на Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на...
Вести Регион

Девет помали земјотреси регистрирани изминативе 24 часа во Загреб

Слободен печат
Хрватската Сеизмолошката опсерваторија која го следи подрачјето на Загреб изминативе 24 часа регистрирала девет помали земјотреси со јачина од околу 1 до 3 степени. Од...