• омонија

Динамо Загреб објави каква е состојбата со повредениот Адеми

Капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми во 42 минута го напушти теренот на вчерашниот натпревар против Омонија, кој Хрватите го добија со 2:0 во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. По еден дуел, македонскииот репрезентативец се фати за десната нога и веднаш и сигнализираше до клупата дека нешто не е во ред. Тој извика …

Динамо Загреб објави каква е состојбата со повредениот Адеми Read More »