6 C
Скопје

Tag : оливие жиру

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Конечно Вернер, Челси подобар и од Њукасл!

Слободен печат
Во 24 коло од Премиер лигата составот на Челси запиша домашен триумф против Њукасл со резултат 2:0. Со овој успех продолжена е одличната серија на...
Спорт Фудбал

Нов напаѓач во Јувентус за 22 милиони евра!?

Слободен печат
„Старата дама“ нуди 22 милиони евра за напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака и се надева дека ќе биде реализиран трансферот во наредните денови. 22-годишниот играч...
Спорт Фудбал

Жиру ќе му биде соиграч на Кристијано Роналдо!?

Слободен печат
Според британскиот „Скај“, Јувентус сака во овој зимски период да го обезбеди потписот на Оливие Жиру, досегашниот играч на Челси. 34-годишниот Французин е во најтесниот...
Слајдер Спорт Фудбал

Пандев во друштво на Роналдо, Рамос, Ибрахимовиќ, Жиру..!

Слободен печат
Уште едно признание за еден од нашите најдобри фудбалери, Горан Пандев се најде меѓу најдобрите 18 фудбалери во Европа кои веќе имаат наполнето 34 години....
Спорт Фудбал

Милан има четири желби, кој би го заменил повредениот Ибрахимовиќ!?

Слободен печат
Според италијанските медиуми новата повреда на Златан Ибрахимовиќ ќе го оддалечи најмалку еден месец од терените. Се шпекулира дека како можна замена за Швеѓанецот во...
Спорт Фудбал

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 36 коло во најсилното англиско првенство екипата на Челси дома со 1:0 го совлада Норич. Стрелец на единствениот гол за лондонските...
Спорт Фудбал

Интер го договори првото засилување за следната сезона

Слободен печат
Интер веќе го договори првото засилување за наредната година и тоа по заслуга на директорот Бепе Марота, пишува „Газета дело Спорт“. „Нероаѕурите“ успеаја да го...
Спорт Фудбал

Формула 1 или картинг: Симулација на трка меѓу Бензема и Жиру! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу прашина се дигна после изјавата на Карим Бензема кога одговори на прашањето кој е подобар, тој или Оливие Жиру. Бенземе рече дека не треба...
Спорт Фудбал

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, изјави дека никој не треба да го споредува него со францускиот репрезентативец Оливие Жиру. Според Бензема кој е избркан...
Спорт Фудбал

Интер се договори и со напаѓачот на Челзи!?

Слободен печат
Оливие Жиру се очекува да направи трансфер во калчолигашот, известува новинарот Џанлука Ди Марцио. Италијанските и британските медиуми изминатите неколку денови шпекулираа дека капитенот на...