Tag : „Одлучна поддршка”

Вести Свет

ДРОГА ЗАЧИНЕТА СО ЧИЛИ СОС: Полицијата во Австралија спречи необичен начин за шверц на 400 килограми метамфетамин

Слободен печат
Четири мажи се уапсени откако австралиската полиција пронајде 400 килограми на кристален метамфетамин сокриен во увезени шишиња брендирани како лут сос, објави Би-Би-Си. Властите пребарале...
Вести Македонија

Донесени одлуки за испраќање припадници на Армијата во мисиите „Алтеа” и „Одлучна поддршка”

МИА Агенција
Пратениците денеска ја почнаа 114. седница на која донесоа одлуки за испраќање на припадници на Армијата во мировните мисија „Алтеа” во Босна и Херцеговина и...