• обединување

Албанската опозиција се обедини: Таравари, Гаши, Касами и Меџити потпишаа Декларација

Алијанса за Албанците на Арбен Таравари и партиите од коалицијата Европски сојуз за промени (ЕСП), Демократско движење, Движењето БЕСА и Алтернатива, денеска потпишаа Декларација за обединување во пресрет на претседателските и парламентарни избори. Во декларацијата што ја потпишаа лидерите на АА Арбен Таравари, на Демократското движење, Изет Меџити, на Алтернатива Африм Гаши и на Движењето …

Албанската опозиција се обедини: Таравари, Гаши, Касами и Меџити потпишаа Декларација Read More »