• нусаир мазрауи

Официјално: Мазрауи од Ајакс во редовите на Баерн Минхен

Поранешниот играч на Ајакс, Нусаир Мазрауи денеска потпиша четиригодишен договор со Баерн Минхен до јуни 2026 година. Мароканскиот 24-годишен десен бек се пресели во Баерн како слободен играч, откако му истече договорот со холандскиот клуб. – Со Мазрауи продолжуваме да го зајакнуваме нашиот тим. Имаме големи цели за новата сезона – вели извршниот директор на …

Официјално: Мазрауи од Ајакс во редовите на Баерн Минхен Read More »