Tag : њујорк јенкис

Останатo Спорт

Реал Мадрид е највреден фудбалски клуб но е далеку зад НФЛ и НБА екипите

Слободен печат
„Форбс“ и оваа година ја објави листата на највредни спортски екипи на светот, а на која веќе петта година по ред на првото место се...
Останатo Спорт

Почина сопственикот на вториот најскап клуб на светот

Слободен печат
Денеска почина Хенк Стајнбренер, сопственик на еден од најскапите спортски клубови на планетата, Њујорк Јенкис. Тој после долга и тешка болест почина во 63 година...