-4 C
Скопје

Tag : нов сопственик

Кошарка Спорт

НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Слободен печат
Долгогодишните сопственици на „џезерите“, семејството Милер го продадоа тимот за 1.66 милијарди долари. Тие 35 години беа сопственици на тимот од Солт Лејк Сити и...
Кошарка Спорт

Бруклин нетс добива нов газда

Слободен печат
НБА тимот на Бруклин нетс во најскоро време ќе добие нов сопственик во името на Џозеф Цаи, тајванско-канадскиот бизнисмен. Цаи минатата година купи 49% од...