Tag : нормала

Вести Регион

Несторовиќ повторно шокира: Се враќаме во нормала, се случуваат убиства како во старите добри времиња

Слободен печат
Српскиот доктор Бранимир Несторовиќ кој неколку пати ја шокираше српската јавност со неговите изјави, гостувајќи во Пинк враќањето на земјата во нормала го поврза со...
Вести Економија

„Емирати Ерлајнс“ очекува враќање во нормала до 2024 година

Слободен печат
Претседателот на „Емирати Ерлајнс”, Тим Кларк изјави денеска дека на авиокомпанијата ќе и бидат потребни четири години за да ја обнови мрежата на летови, која е...
Вести Свет Слајдер

Трамп решителен: Со вакцина или без, ние се враќаме во нормала

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се прават сите напори да се најде вакцина против коронавирусот до крајот на годинава, но рече дека САД ќе...
Вести Македонија Слајдер

Комисијата ќе предложи олабавување на мерките, еве кога се враќаме во нормала

Слободен печат
Ние и вчера и денес имавме состанок со Комисјата за заразни болести, донесовме план за намалување на мерките кои ќе се одвиваат во неколку фази,...
Вести Македонија Слајдер

Постепеното враќањето во нормала ќе зависи од бројките на новодијагностицирани, порача Филипче

Слободен печат
Од тоа што ќе покажат резултатите од денешните тестирања, дали ќе има помал или поголем број новодијагностицирани заразрени со коронавирусот ќе зависи димензионирањето на натамошните...
Вести Македонија Слајдер

Од утре работата на болниците се враќа во нормала

Горан Наумовски
– Кога и да се одржат изборите ќе мора да се изработи протокол за спроведување од Комисијата за заразни болести, за да се спречи можност...
Вести Регион

Пецас: Грција од 4 мај постепено ќе се враќа во нормала

Слободен печат
Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите најави дека утре попладне грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ќе ги соопшти „филозофијата и...
Вести Македонија

Животот во државата постепено ќе се враќа во нормала, кога за тоа ќе се создадат услови

Слободен печат
Животот во државата постепено ќе се враќа во нормала кога за тоа ќе се создадат услови и веќе правиме планови во таа насока, изјави денеска...
Здравје Магазин

Напиток за сите кои страдаат од запек

Слободен печат
Доколку страдате од запек, овој еликсир кој лесно се подготвува, а не содржи силни лаксативи ќе ви биде од голема помош. Запекот се манифестира со...