• ним

Катастрофалното прво полувреме му пресуди на Е. Пелистер против Ним

Ракометарите на Еурофарм Пелистер со пораз на домашен терен ги започнаа настапите во Европската лига. Битолчани се поразени со 21:26 од францускиот Ним и тоа поради катастрофалната игра во првото полувреме кое постигнаа само шест гола. Елмир Граѓан го постигна првиот гол на натпреварот по што следеше неверојатен пад во играта на битолчани кои цели …

Катастрофалното прво полувреме му пресуди на Е. Пелистер против Ним Read More »