-2 C
Скопје

Tag : никлас екберг

Ракомет Спорт

Шведска ослабена пред мечот со македонската репрезентација!

Слободен печат
Првиот противник на Македонија на 27. Светско првенство, репрезентацијата на Шведска, пристигнува во Египет во значително ослабен состав. Дуелот од првото коло на овие две...