ненси пелоси Archives - Слободен печат

Tag : ненси пелоси

Вести Планета

Пелоси укажа на „замрсена мрежа од лаги“ во Белата куќа

Слободен печат
Службата за отчетност на Владата укажа на „замрсена мрежа од лаги“ во врска со зaдржаната воена помош за Украина, и тоа го оцени како кршење...
Вести Планета

Демократите ги избраа правниците кои ќе го водат процесот за импичментот на Трамп

Слободен печат
Демократскиот претставник Адам Шиф ќе биде на чело на екипата на правници во процесот на отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп пред американскиот Сенат, објави...
Вести Планета

САД: Нови детали за барањето на Трамп од Украина да отвори истрага за политички ривали

Слободен печат
Претставничкиот дом на САД денеска треба да донесе одлука за испраќање во Сенатот обвиненијата за импичмент на претседателот Доналд Трамп. Истовремено, истражителите во Претставничкиот дом...
Вести Планета

Трамп: Од терорист, демократите се обидуваат Сулејмани да направат прекрасен човек

Слободен Печат
Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека демократите се благонаклонети кон иранските власти. На социјалната мрежа Твитер постави слика на која се гледаат лидерите на демократите....
Вести Планета

Импичментот за Трамп следната недела во американскиот Сенат

Слободен печат
Претседавачот со Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, денеска најави дека следната недела ќе ги дополни законските одредби со кои и формално ќе почне...
Вести Планета Слајдер

Пелоси: Сулејмани е мртов, а САД не се побезбедни од претходно

Слободен Печат
Спикерката на американскиот Конгрес Ненси Пелоси изјави дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп придонела до тоа Соединетите Американски Држави да бидат побезбедни со атентатот на...
Вести Планета

Импичмент на Трамп: „Крстоносна војна“ против претседателот или злоупотреба на службената должност

Слободен печат
Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси објави дека долниот дом на Конгресот денеска ќе гласа за импичмент на претседателот Доналд Трамп. Пелоси ги...
Вести Планета

Претставничкиот дом денеска ќе гласа за процедурата за импичмент на Трамп

МИА Агенција
Претставничкиот дом на Конгресот денеска ќе гласа за резолуција, со која ќе се формализира истрагата за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп. Оценката на „свиркачот”...
Вести Планета

Трамп ја обвини Пелоси за „предавство”

МИА агенција
Додека Конгресот се подготвува да испита нови сведоци во рамки на истрагата за импичмент на претседателот Доналд Трамп, се вжештуваат односите меѓу конгресмените демократи и...
Вести Планета

Ненси Пелоси се очекува да побара процес за импичмент на Трамп

МИА агенција
Ненси Пелоси, спикер на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, контролиран од демократите, денеска се очекува да објави формална процедура за отпочнување на импичмент (отповикување) на...