6 C
Скопје

Tag : нееднаков пристап

Вести Свет

СЗО: Светот е соочен со катастрофален морален пад на дистрибуцијата на вакцини против ковид-19

Слободен печат
Светот е на праг на катастрофален морален пад со дистрибуцијата на вакцини против Ковид-19, изјави денеска генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом...