• недоверба на влада

Нови протести против формирањето малцинска влада во Црна Гора, учествуваат и министри

Политичката криза во Црна Гора не се смирува, а вечерва на улиците на Подгорица и Беране се собраа илјадници граѓани кои протестираат поради најавата на вицепремиерот Дритан Абазовиќ за гласање недоверба на актуелната влада. На почетокот на протестот, прочитан е проглас во кој се изразува поддршка за владата од страна на 41 пратеник, колку што …

Нови протести против формирањето малцинска влада во Црна Гора, учествуваат и министри Read More »