Tag : највредни спортски екипи

Останатo Спорт

Реал Мадрид е највреден фудбалски клуб но е далеку зад НФЛ и НБА екипите

Слободен печат
„Форбс“ и оваа година ја објави листата на највредни спортски екипи на светот, а на која веќе петта година по ред на првото место се...
Останатo Спорт

Далас каубојс највреден спортски клуб на светот

Слободен печат
Магазинот „Форбс“ ја објави листата на највредни спортски екипи за 2019 година и на неа доминираат екипите од САД.  На врвот на листата, четврта година...