4 C
Скопје

Tag : награден фонд

Останатo Спорт

Драстично кратење на наградниот фонд, победникот на Мастерсот во Мајами ќе добие милион долари помалку

Слободен печат
Организаторот најави дека ќе биде дозволен ограничен број на навивачи на трибините, а карантинот за тенисерите нема да биде ригорозен иако тие ќе бидат сместени...
Спорт Фудбал

Светскиот шампион на Мундијалот во Катар ќе добие 50 милиони долари

Слободен печат
Светската фудбалска федерација одлучи богато да ги награди репрезентациите кои ќе учествуваат на Мундијалот во Катар 2022 година и наградниот фонд ќе изнесува околу 700...
Вести Скопје

Втор ден од гејминг викендот во Скопје: Награден фонд од 10.000 евра

Слободен печат
Денеска се одржува вториот ден од гејминг викендот во Синеплекс во „Сити мол“ во Скопје, а на програмата се финалињата во главните турнири на игрите....
Спорт Фудбал

УЕФА: Голема шанса за Македонија, наградниот фонд е 700 милиони евра!

Слободен печат
Почнува новото фудбалско натпреварување под капата на УЕФА. Покрај Лигата на шампионите и Лига Европа, според информациите на „Спорт Билд“ ќе постои и т.н. „Европска...
Останатo Спорт

Рекорден награден фонд на УС Опен

Слободен печат
Шампионите на последниот грен слем турнир, УС Опен во двете конкуренции ќе заработат по 3.85 милиони долари, додека за победниците во дубл, предвидена е награда...