15 C
Скопје

Tag : надградба

Вести Скопје

Надградба на апликацијата: Граѓаните преку „мЗаедница“ можат да остварат различни права

Слободен печат
Унапредување на мобилната апликација „мЗаедница“ и можноста преку неа граѓаните да остваруваат различни права, беше една од темите на разговор на работната средба меѓу градоначалникот...
Вести Економија

Два милиони денари награда за иновативна маркетинг стратегија за „МојДДВ, #МојаНаграда“

Слободен печат
Два милиони денари изнесува наградата што ќе биде доделена на компанијата што ќе победи на хакатонот за избор на иновативна маркетинг стратегија за наградната игра...