17 C
Скопје

Tag : Мирослав Мика Алексиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Се чека обвинението за Мирослав Мика Алексиќ: Oсум силувања и единаесет случаи на сексуално вознемирување

Слободен печат
Адвокатот Југослав Тинтор потврди дека Вишото јавно обвинителство во Белград треба да покрене обвинение до крајот на неделава против наставникот по глума Мирослав Мика Алексиќ,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред два месеци ја бранеше Радуловиќ: Лечиќ денес рамо до рамо со неговиот колега Мика Алексиќ

Слободен Печат
Неодамна кога актерката Милена Радуловиќ го обвини предаторот и професор по глума Мирослав Мика Алексиќ за сексулано злоставување, а потоа се појавија уште многу жени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Милена Радуловиќ со поддршка за Даниела Штајнфелд: Лечиќ чека покана од обвинителството

Слободен печат
Актерката Милена Радуловиќ објави јавна поддршка на својот инстаграм – профил во врска со случајот на нејзината колешка Даниела Штајнфелд, која во Вишото јавно обвинителство...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Милена Радуловиќ со нова шокантна исповед: Се мразев себеси

Слободен Печат
Исповедта на младата српска актерка Милена Радуловиќ го шокираше целиот Балкан. Во потресната исповед таа откри дека претрпела сексуално злоставување и вознемирување од нејзиниот учител...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шокантна одбрана на Мирослав Мика Алексиќ: Може ли човек со проблеми со простата да изврши силување?

Слободен Печат
Адвокатот на учителот по глума Мирослав Мика Алексиќ (69), Зоран Јаковљевиќ, претстави шокантни детали во одбрана на својот клиент по бројните обвинувања за сексуално злоставување...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уште две нови жртви на Мирослав Мика Алексиќ: Едната девојка со потресна исповед

Слободен Печат
Се појавија уште две жртви кои ќе останат анонимни за јавноста, кои ќе сведочат против Мирослав Мика Алексиќ, сопственик на школа за глума, откако шест...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат
Александра Радуловиќ, мајката на актерката Милена Радуловиќ, која го обвини за силувањето славниот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, објави порака на својот инстаграм –...
Вести Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Регион

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.
Неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле во полиција дека биле силувани или сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ, познатиот сопственик на угледното училиште за...