3 C
Скопје

Tag : мигел оливеира

Останатo Спорт

МОТО ГП: Триумф на Оливеира на последната трка сезонава

Слободен печат
Младиот Португалец на домашен терен, на патеката „Алгарве“ дојде до втората победа оваа сезона и втора во најсилната класа, а вкупно 14. во кариерата. Оливеира...
Останатo Спорт

Мото ГП возач ќе се жени со сопствената полусестра

Слободен печат
Португалецот Мигел Оливеира неодамна се вери со сопствената полусестра Андреиа Пименти. Тие се запознале кога имале 13 години, а врската ја држеле во тајност дури...
Останатo Спорт

Оливеира до триумф на последната кривина, моторот на Вињалес како „ракета“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Возачот на „КТМ Тех3“, Мигел Оливеира триумфираше на Големата награда на Штаерска, петта трка од Мото ГП шампионатот и испиша историја. Тој стана првиот Португалец...