23 C
Скопје

Tag : Мицевски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВМРО-ДПМНЕ се пишмани за ситнење на пратеничката група?

Весна Тодоровска
До собранискиот спикер Талат Џафери нема пристигнато иницијатива за ситнење на пратеничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ, односно за формирање осум или десет пратенички групи со...
Хроника

Мицевски: Ми беше кажано дека зад проектите за домови за стари лица стои Владата

МИА Агенција
Бизнисменот Силјан Мицевски, сопственик на компанијата ,,Пелистер”, на денешното сослушување на рочиштето за случајот „Меѓународен сојуз” изјави дека сумата од 720.000 евра што ја дал...
Вести Македонија

Талат Џафери го опомена Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла

Слободен печат
Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место.  Конфликт...
Вести Македонија

Мицевски: Џафери прави се интерпелациите за Николовски и Маричиќ да не се најдат на седница

Слободен печат
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска на прес-конференција го обвини претседателот на Собранието Талат Џафери дека правел се за да се спречи...
Вести Македонија Слајдер

Мицевски до Џафери: Немојте да мислите дека некој ви се плаши и ќе дозволи да правите што сакате во оваа зграда

Спикерот Талат Џафери и координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, денеска повторно се скараа во Собранието. Мицевски од собраниската говорница побара на дневен...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: „КРУГ“- Слушнете го првиот сингл на Никола Мицевски

Слободен печат
Никола Мицевски во својот прв сингл “КРУГ”, го пренесува целото негово музичко и животно искуство… Моментално еден од најекспонираните македонски композитори Никола Мицевски, или “Човекот...
Вести Македонија Некатегоризирано Слајдер

Мицевки за Слободен печат: Во ВМРО-ДПМНЕ нема пратеници со двојно државјанство

Дестан Јонузи
Координаторот на пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНE, Никола Мицевки во изјава за Слободен печат вели дека нивниот предлог-закон кој предвидува пратениците да имаат само македонско...
Вести Македонија

И Алијанса и Алтернатива најавија повлекување на амандманите

По повлекувањето на амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за државјанство, истото го најавуваат и од Коалицијата Алијанса и Алтернатива. Од таму за Слободен печат велат...
Вести Македонија

Мицевски: Очекувам разумност на денешната седница

Слободен печат
 Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска во Собранието изјави дека очекува да има разумност во целиот процес во однос на денешната седница...
Вести Македонија

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ работи во интерес на граѓаните, додека власта си поигрува и избегнува одговорност во Собранието

Слободен печат
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Отворено” на ТВ24 гостуваше координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски кој се осврна на моменталната политичка ситуација...