15.8 C
Скопје

Tag : меган маркл

Ви Препорачуваме Забава Магазин

Како кралицата Елизабета II го прослави роденденот (ФОТО)

Слободен печат
Британската кралица Елизабeта Втора вчера и официјално го прослави својот 93. роденден присуствувајќи на традиционалната годишна парада која првпат е одржана во 18 век. Кралицата...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Меган Маркл откри КУЛИНАРСКИ ТРИК од нејзината кујна!

Слободен печат
Меган Маркл откри генијален кулинарски трик кој веројатно ќе ги воодушеви сите домаќинки. Војвотката од Сасекс сака да го јаде оброкот кој сама го нарекла...
Забава Магазин

Чудни навики во исхраната на познатите: Џесика Алба пие солена вода, Рене Зелвегер јаде мраз

Слободен печат
Многу познати личности имаат свои посебни начини во подготвување и консумирање на храната. Некои од нив сакаат посебни состојки, други користат чудни намирници, трети сакаат...
Еспресо Шоу биз

Поранешна пријателка на Меган Маркл открива СОЧНИ ДЕТАЛИ за запознавањето со принцот Хари

Слободен печат
Меган ѝ открила дека е сингл, но и дека сака да запознае некој сингл популарен Англичанец....
Еспресо Шоу биз

ИСПОЛНЕТА ДАМНЕШНА ЖЕЛБА: Меган Маркл и „на хартија“ е принцеза

Слободен печат
Во една од нејзините објави таа зборувала за сонот на секое девојче да биде принцеза, не исклучувајќи се и себе од тоа. Но, таа е...
Еспресо Жена Шоу биз

СОЧНИ ДЕТАЛИ: Зошто Меган се разведе и што барала од сопругот во случај на бременост?

Слободен печат
Филмот „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива сочни детали од приватниот живот на војвотката, особено за нејзиниот прв брак....
Еспресо Шоу биз

КОМИЧАРКАТА БРУТАЛНА: Еден ден по породување изгледате како мене, не како Меган

Слободен печат
На една од фотографиите таа седи на болничка ВЦ-школка, без грам шминка и растурена коса, приклучена на систем за инфузија....
Еспресо Шоу биз

ПОВТОРНО НЕСОГЛАСУВАЊА: Меган Маркл одбива желби на кралското семејство

Слободен печат
Таа повторно влегла во конфликт со членовите на кралското семејство, бидејќи сака во мир да го израсне своето првородено дете, без да го експонира на...
Еспресо Шоу биз

МУ СЕ ПОСРЕЌИ: Му ја врати бурмата по пошта, а сега и тој добро се ожени

Слободен печат
Неговата свадба била луксузна по сите критериуми, но чуден бил изборот на храна - се служеле хамбургери, помфрит, цезар салата и остриги....
Еспресо Шоу биз

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

Слободен печат
„Им оддаваме почест на сите мајки. Оние кои биле, кои се и оние кои ќе бидат. Им честитаме на сите. Денес е Ден на мајката...