Tag : масовно пукање

Вести Свет

ПУКАЊЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Тројца загинати и девет повредени на забава за Ноќта на вештерките

Слободен печат
Три лица загинаа, а девет се повредени синоќа во масовно пукање во куќа во местото Лонг Бич во Лос Анџелес. Противпожарната единица на Лонг Бич...
Вести Свет

Семејствата на жртвите во масовното пукање во Лас Вегас ќе добијат отштета од 735 милиони евра

Слободен печат
Семејствата на 58-те убиени лица во најсмртоносното масовно пукање во поновата американска историја постигнаа договор со фирмата MGM Restorts за исплата на 735 милиони долари,...
Вести Свет

САД спречија ново можно масовно пукање во Северна Каролина

Слободен печат
Полицијата во САД осуети ново можно масовно пукање, еден од редицата слични случаи во август после нападите во Ел Пасо, Тексас и Дејтон, Охајо на...