• мартин мирчевски

ВИДЕО: Мирчевски стрелец, ТСЦ Бачка Топола во трка за Европа

Екипата на ТСЦ Бачка Топола оствари важен триумф во борбата за една од позициите кои водат на европската сцена. Во најсилниот српски шампионат триумфираше ТСЦ со резултат 2:0 против составот на Напредак. Македонскиот интернациоалец Мартин Мирчевски го постигна првиот гол на тимот во 57 минута за 1:0, а само 120 секунди подоцна предноста ја зголеми …

ВИДЕО: Мирчевски стрелец, ТСЦ Бачка Топола во трка за Европа Read More »