-4 C
Скопје

Tag : маркус смарт

Кошарка Спорт

НБА ги одреди најдобрите дефанзивни петорки

Слободен печат
Предводник на најдобрата дефанзивна петорка е најдобриот одбранбен играч во НБА, Јанис Адетокумпо од Милвоки бакс, а покрај него се наоѓаат уште и Ентони Дејвис...
Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...
Кошарка Спорт

Коронавирусот се шири во НБА, заразени кошаркари на Лејкерс, Филаделфија и Бостон

Слободен печат
Тројца кошаркари на ФИладелфија, двајца на ЛА Лејкерс и Маркус Смарт од Бостон селтикс се новите кошаркари кои се позитивни на Ковид-19. Од тимот на...