После Ѓорѓевиќ, уште еден „удар“ за српската репрезентација!

Марко Симоновиќ добро му оди на клупски план, еден од најзаслужните што Цедевита после едно продолжение го совлада ФМП и се пласираше во полуфиналето на Суперкупот на АБА лигата, каде што противник ќе биде Цибона или Будуќност. После тој меч за „Моцарт спорт“, Симоновиќ откри дека одлучи да се прости од репрезентацијата на Србија со …

После Ѓорѓевиќ, уште еден „удар“ за српската репрезентација! Read More »