• маркиф морис

Браќата во одбрана на Јокиќ: Морис, ако продолжиш вака, да знаеш дека ќе те начекаме!

Никола Јокиќ го удри, истурка Маркиф Морис на натпреварот од НБА лигата помеѓу Денвер и Мајами, а страстите и натаму не се смируваат. Најпрвин кошаркарот на Хитси неспортски го фаулираше српскиот центар на Нагетси, а потоа следуваше реванш од Јокиќ. Бурно се реагираше, особено од страна на играчите на Мајами предводени од Џими Батлер кој …

Браќата во одбрана на Јокиќ: Морис, ако продолжиш вака, да знаеш дека ќе те начекаме! Read More »