Tag : марк кјубан

Кошарка Спорт

ХУМАН ПОТЕГ: Дончиќ, Пауел и Далас донираа половина милион долари

Слободен печат
Сопственикот на Далас маверикс, Марк Кјубан, заедно со играчите Лука Дончиќ и Двајт Пауел, донираа 500.000 долари на персоналот кој се грижи за здравјето на...
Кошарка Спорт

Далас во чест на Брајант го повлече дресот со број 24

Слободен печат
Далас маверикс го повлекуваат дресот со број 24 во чест на трагично загинатиот Коби Брајант, соопшти сопственикот на екипата, Марк Кјубан. „Шокирани сме од поразителните...
Кошарка Спорт

Новицки останува во Далас

Слободен печат
Дирк Новицки пред два дена против Сан Антонио спарс го одигра последниот натпревар во НБА лигата со што стави крај на дури 21 година долгата...