25.8 C
Скопје

Tag : маринци

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...
Вести Македонија

Припадници на Маринскиот корпус поделија играчки на деца во неколку болници во Скопје

Слободен печат
Припадници на Американскиот поморски корпус за божиќните празници посетија деца – пациенти во неколку болници во Скопје за да поделат играчки. -Вработените во Американската амбасада...