Поранешен американски тенисер објасни зошто повеќето навивачи не го сакаат Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ брка рекордна 21 грен слем титула на „УС Опен“. Од тој успех, му недостасуваат само три победи откако стигна до четвртфиналето на последниот грен слем турнир. Ѓоковиќ, Рожер Федерер и Рафаел Надал имаат по 20 Грен слем титули, а српскиот тенисер сега има можност да се издвои од големата тројка во Њујорк (САД). …

Поранешен американски тенисер објасни зошто повеќето навивачи не го сакаат Ѓоковиќ Read More »