Tag : мануел нојер

Спорт Фудбал

„Лутиот“ Нојер пред сензационален трансфер!? (ФОТО)

Слободен печат
Планот на Баерн беше 33-годишниот Нојер да биде прв голман, а на својот наследник да му препушти 15 натпревари во текот на натпреварувачката сезона. „Билд“...
Спорт Фудбал

И ВО ПРАВО Е: Нојер го откри главниот „проблем“ на Баерн Минхен! (ФОТО)

Слободен печат
Голманот на Баерн Минхем, Мануел Нојер после завршувањето на натпреварот во Атина имаше една интересна изјава. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба...
Спорт Фудбал

Не е само „октопод“: Нојер го посрамоти белорускиот напаѓач! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сигурно и на најдобрите бекови во светот им е тешко да имаат вакви слични перформанси, но Нојер едноставно тоа го прави со една неверојатна „леснотија“....